mp3 indir semti
Hastane Önünde İncir Ağacı
 
Ümit Tokcan - Hastane Önünde İncir Ağacı
Sanatçı
Albüm
Şarkı
: Hastane Önünde İncir Ağacı
Boyut
: 3.35 MB
İndirme
: 220 Toplam İndirme
11-11-2018 Tarihinde eklendi, Toplam 220 İndirme
Mp3 indirmek için tıklayın

Sanatçı'nın En Çok İndirilen Mp3leri
Kullanıcı Yorumları (Ümit Tokcan - Hastane Önünde İncir Ağacı )
 1. Geçiyordum Bir bakiyim dedim

  Hastane Önünde İncir Ağacı (Annem Ağacı)Doktor Bulamadı Bana İlâcı (Annem İlâcı)Baş Tabip Geliyor Zehirden Acı (Annem Vay Acı) Garip Kaldım Yüreğime Derdoldu (Annem Derdoldu) Ellerin Vatanı Bana Yurdoldu (Annem Yurdoldu)Mezarımı Kazın Bayıra Düze (Annem Vay Düze)Yönünü Çevirin Sıladan Yüze (Annem Vay Yüze)Benden Selâm Söylen Sevdiğimize (Sevdiğimize) Başına Koysun Karalar Bağlasın (Annem Bağlasın) Gurbet Elde Kaldım Diye Ağlasın (Annem Ağlasın)

 2. emin ciftci

  Fındık toplayan meledliler gibi söylüyor

 3. damian decastello

  bu türkü YOZGAT / akdağmadeni yöresine ait,Komşu kızı ile beşik kertmesi olan Yozgatlı bir genç askerde verem hastalığına tutulur. Hava değişimi alarak Yozgat’a gelir. Kız tarafı gencin hastalığını öğrenir, ne kendileri ne de kızı görüştürmezler. Genç mum gibi erimeğe başlar. Gencin ailesi çok üzgündür. Kız tarafına yalvarır, yakarır, adam gönderirler hiç değilse uzaktan olsun birbirlerini görsünler diye…olmaz… olmaz… Kız tarafı şart koyar. Tedavi olsun bakalım…der. Genç o gece İstanbul’a rapor aldığı hastaneye yatmak tedavi olmak için yola çıkar. O zamanlarda ince hastalık diye bilinen verem çaresiz bilinirdi ve öyle idi.   Genç hastanede yatar….yatar… Hastalığı gün güne iyice ağırlaşır. Göz önünde gönlünde nişanlısı, anası, ailesi dolaşır. Gözü hastane bahçesindeki incir ağacına takılarak, zor güç titreyen elleriyle bu beyitleri yazar. Bir ay geçmeden ölüm haberi gelir. Yazıp şapkasının içine koyduğu bu beyitleri eşyalarıyla birlikte hastanede ailesine teslim ederler. Ağız düzeninde bu türkü derlenmiştir. Fakir aile cenazeyi getiremez. Gencin mezarı İstanbul’dadır..

 4. Yakup Aydin

  cokguzl bunlar

 5. Asilhan Bilâl

  Ümit Tokcan (1944 - Ordu), Batum´dan Ordu'ya göçen Kafkas kökenli bir ailenin çocuğudur..O Türk Halk Müziğimizin yaşayan çok renkli ve değerli bir sanatçısıdır..O daha orta öğrenim yıllarında Ordu Musiki Cemiyeti´nde başlamış müzik yaşamına. Daha sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nde sürdürdüğü müzik eğitimini konservatuarda tamamlamıştır..O zamanının yetkin THM ustaları olan Neriman Altındağ Tüfekçi, Nida Tüfekçi, Tuncer İnan, Yücel Paşmakçı'lardan dersler almış..O, bilhassa geniş ses sahası, ses rengi ve kıvrak hançeresi ile seslendirdiği Orta Anadolu´nun "Bozlak"ları ile Orta/Doğu Karadeniz bölgesi türkülerini ustaca yorumlaması ile kendini sanat camiasına kabul ettirmiştir..Onun THM repertuarına kazandırdı "Hekimoğlu Derler Benim Aslıma", "Oy Bir Sigara Ver Bana", "Yayladan mı Geliyon", "Sokakbaşı Meyhane" gibi parçaları derleyerek THM katmıştır..Onun yetkin ustalığına ve seçkin kişiliğine duyduğum saygım daimidir..Ömrü çok olsun!.Asilhan Bilâl

 6. Aydin Seker

  Muhteşem

 7. Savaş Zorlu

  On numara

 8. orhan haluk tarımcıoğlu

  Her gün ürpererek dinliyorum..Çok etkileyici. Sağol Ümit hoca..

 9. ömer türkoğlu

  Muhteşem...

 10. Dr. Mustafa YAVUZ - Canlıbilimci

  Çok beğendim süper olmuş tüylerim diken diken oldu... Emeği geçen herkese teşekkürler...

 11. sibelita2

  aglattiniz beni :( cok guzel coookkk guzel

 12. SGSTUDIOMovie

  çok çok güzel..

 13. akgün meriçli

  büyük usta büyük ses

 14. Ferinthalas

  şu an trt okulda yayınlandı bu müzik paylaşma herkese dinletme aşkıyla burada buldum kendimi.

 15. ferhat Karaağaç

  The best version l have ever heard

Hastane Önünde İncir Ağacı Şarkı Sözü
Hastane Önünde İncir Ağacı İçin şarkı sözü eklenmemiş. Hastane Önünde İncir Ağacı Şarkı sözlerini biliyorsanız bize gönderebilirsiniz.
Hastane Önünde İncir Ağacı Anahtar Kelimeler
Ümit Tokcan Hastane Önünde İncir Ağacı Mp3 İndir Dinle , Ümit Tokcan Hastane Önünde İncir Ağacı Şarkı Sözleri , Ümit Tokcan Albümleri , Ümit Tokcan Hastane Önünde İncir Ağacı Cep Telefonuna Mp3 İndir,Hastane Önünde İncir Ağacı bedava mp3 indir ,Hastane Önünde İncir Ağacı cepten ücretsiz indir


Mp3 Semti bir Mp3 İndirme ve Mp3 Dinleme sitesidir. Sitemizde yayınlanan tüm mp3'ler yüksek ses kalitesi sunmakta ve MP3 İndir butonu sayesinde hızlı bir şekilde MP3 İndirme hizmeti sunmaktadır.
Şikayet ve Telif Hakkı Bildirimleriniz için mp3semtigmail.com Mail Adresimizi Kullanabilirsiniz.