mp3 indir semti
Bahçada Yeşil Çınar
 
Celal Güzelses - Bahçada Yeşil Çınar
Sanatçı
Albüm
Şarkı
: Bahçada Yeşil Çınar
Boyut
: 2.48 MB
İndirme
: 159 Toplam İndirme
26-05-2019 Tarihinde eklendi, Toplam 159 İndirme
Mp3 indirmek için tıklayın

Sanatçı'nın En Çok İndirilen Mp3leri
Kullanıcı Yorumları (Celal Güzelses - Bahçada Yeşil Çınar )
 1. Mehmet Nazım Kocademir

  ses tartışılmaz ve analog kayıt şimdiki digital kayıtlar bunun yanından geçemez.

 2. Murat Uzman

  AynI icimi okudun

 3. Halil Joy

  100 yil once diyarbakirimda yapilan sanata bak.suzan suzi bahcede yesil cinar karpuz getir yiyeyim vs...bir de simdi bak hele nasil anasi aglamis olmus aglayani yok sehrimin.muzigine bak insanina bak otur agla

 4. GüLom

  Ben Seni Gizli Sevdim..Ben seni, hep senin bilmediğin zamanlarda, senin bilmediğin mekanlarda sevdim.Bunu sana hiç bir zaman söyleyemedim.Anlatabilecek kelime bulamayacağımı sanmadım.Düşlerimdeydin hep. Öyle büyüktü ki varlığın beni aştı ama sana ulaşmadı.Ben seni, hep uzak sevdim, sessiz sakin, benden uzaklaşma diye usulca sevdim.Her nefesim senindi. Çünkü ben, sen nefes alıp verdikçe vardım.Ama sana ne sesimi, ne nefesimi duyuramadım. Çığlık oldu sevgim, çarptı herkese, bir sana teğet geçti.Öğrenemedin, söyleyemedim..Ben Seni Gizli Sevdim..Her kalemin ucuna düşen harf sendin.Her dilimin ucuna gelen kelime sendin. Ben her yazdığım kelimede, her kurduğum cümlede seni büyüttüm.Sen bilmedin, ben söyleyemedim..Ben Seni Gizli Sevdim..Bahar sen varsan gelirdi, yaz sen varsan güzeldi.Her gelişin bahar, her dokunuşun yaz dı bana. Ben her bahar hüzün kaplar, her yaz yaşlar akıtırdım yokluğunda. Ben her baharı sen diye bekledim, ben her yaz'ı sen diye geçirdim. Bütün güzelliklerini sana büyüttüm. Sen bilmedin, ben söyleyemedim..Ben Seni Gizli Sevdim..Aşkın en güzeli, belki de en büyüğü sanaydı. Gizli gizli yanardı yüreğimde. Aşkım büyüktü, ateşi büyüktü, giz'i hepsinden büyüktü.Gösteremedim.Nasıl beni yakıp, erittiğini bilemedin. Oysa sen buz gibiydin. Yine de gelmedin. Nasıl bir yürek büyüttüm sana gizli gizli. Sen bilmedin, ben söyleyemedim..Ben Seni Gizli Sevdim..Her şarkıya seni koydum, her şarkıyı sana yakışırdım. Sen varsın diye söyledim hepsini ama sana duyuramadım.Hep benimle olduğunu hiç bilmedin. Hayalinle yatar, hayalinle kalkardım anlamadın. Anlamadığın, hissetmediğin için dokunamazdım sana.Duvarların öyle kalındı ki, yapamadım..Ben Seni Gizli Sevdim..Hayallerimdin işte sen, bütün düşlerimdin.İyiye, kötüye akan her damla yaş sanaydı, sensiz olmazdı.Ateş gibiydi işte aşkın, dedim ya yakardı, söndüremezdim.Ama sen hiç birini bilmedin.Ben de Söyleyemedim..Ben Seni Gizli Sevdim..Nasıl beni yakıp, erittiğini bilemedin.Nasıl bir yürek büyüttüm sana Ah be sevgili Ben seni senden habersiz, gizli gizli sevdim..

  İsmet Bozkurt

  Tam olarak sevmissiniz zaten Bilseydi belki adı AŞK olmazdi .Vessalam

  Yasar Kut

  Sevdik de ne oldu gitti ellerin oldu. Bazen sevmek de yetmiyormuş onu anladım...

 5. murat akarsu

  allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun celal babanın

 6. los pueblos

  en iyi versiyonu türkünün, piyasadikler çöp

 7. Murat Özden

  Bu türkünün doğrusu bu şekildedir.Ancak Rahmetli Muzaffer Sarısözen bunu derleyip TRT repertuarına kazandırırken denetleme kurulunda hıyar sözü çınar olarak değiştirilmiştir..Bu şekilde sözleri sansürlenerek , değiştirilerek TRT repertuarına alınan yüzlerce türkümüz vardır .... Diyarbakır'da abilerimizden hep orjinalini dinledik .. Aslına sahip çıkmak lazım türkülerimizin ..

 8. picasa picasa

  kerkük türkülerinden biri.. 4 bölüm.. 18 dörtlük türkü.. plak için iki bölümünü çok kısa söylüyor.. bir de tartışamalara yanıt.. dörtlüğün biri "bahçalarda yeşil çınar" diye başlıyor, bir başka dörtlükte "bahçalarda yeşil hıyar" ile başlıyor.. bunu söyleyebilecek sanatçı daha çıkmadı.. sevcan orhan bir bölümünü nanay çekilen bölümünü en iyisini söyleyebiliyor, en iyi uzun hava bölümünü de yavuz bingöl söyleyebildi.. şu an bu türküyü 4 bölümüyle 18 dörtlüğü ile söyleyebilecek gırtlak yok..

  Diyarbakır Kültür ve Sanat Dairesi DKSD

  ne kerkük türküsü ? nerden çıkardın kerkük türküsü oldugunu? Diyarbakır türküsü. hikayeside böyle.Diyarbakırın en çirkin delikanlılarından biri hıyar tarlasında hıyar toplayan bir güzele vurulur. ancak güzel kız izlendiğini fark edip arkasını döndüğünde, bir elindeki hıyara bir de delikanlıya bakıp bakıp gülmüş. bunun üzerine delikanlı bu türküyü çığırtmış. dikkat ederseniz delikanlının tek bahsettiği ne kızın güzelliği ne de kendindeki çekici özellikler. sadece boyun boyuna uyduğunu söylemiş, ve gizli sevdiğini anlatmış. bunun yanında her ne kadar platonik bir aşk olsa da ve kızın kendisini seçmeyeceğini bilse de sevgisine saygı duyulması gerektiğini vurgulamış.

  picasa picasa

  öyküsü diyarbakırda anlatıldığı gibidir.. zaten diyarbakır da dibi artuklu, kerkük gibi.. kurtoğullarından selahattin eyyubi gibi, eyyubiler diye ayrı bir hanedan adıyla anılsalar da selçukluya katılıp büyük selçuklu imparatorluğu haline gelen artukludur, dibi.. ne mimari ne de türküler yalan söylemez, evrilip çevrilemezler.. her yerin yunus emre, karacaoğlan çoğul mezarları olduğu gibi.. aynı kültürün tarih yolculuğu.. kerkük misakı millide ancak sınırlar dışında kalınca aynı kültürün mirası türküyü de sınırın berisindekiler bu bugüne taşımışlar.. değişik yörelerin sanılan bir çok türkü özellikle azerbaycandakiler aslı kerkük türküleridir.. makamından lehçesine kadar izleri hep durur..

  Diyarbakır Kültür ve Sanat Dairesi DKSD

  suat narin celal güzelses diyarbakırlı ve bu türküde diyarbakır türküsü bukadar basit uzatmaya gerek yok bence dibine inmeyede gerek yok..

 9. ahmet ak

  Bende diyarbakirliyim ne işi var çınarın diyarbakirda tabiki taze hıyar var adam orjinali okumuş trt değiştirmiş çınar yapmış kaba isimmis filan diye ama orjinalinden sözde çıkmayan trt bütün dogaligini bozduğu turkulerimizi yerin dibine batırıyor birde örnek olacak borversene suan acının tv8 kanalından farki yok

  Molla Kasım

  Yaprağını döken ağaç olması sebebiyle Diyarbakır’da da çınar yetişebilir ama bahçede ne işi var çınarın? Kerestesi işe yaramaz. Üzüm ağdırsan olmaz, çınar dallarının arasında kaybolur. Meyvesi de olmaz. Ne işi var bahçede? Doğrusu “Bahçede yeşil hıyar...” elbette.

 10. umut işcan

  Madem bahçede yeşil hıyar doğrusu da acaba paylaşan şarkıyı hiç dinlemeden mi paylaşmış :)))

  Cem Arslan

  umut işcan hıyar zaten başlık :)

  umut işcan

  Ben yorum yaptığımda öyle değildi. Hatta hala eski hali ile gördüğüm bir ekran görüntüsünü size gönderebilirim ama luzumu yok. Araştıran herkes doğrusunu öğrenecektir.

 11. Veteran7 ŞafakVakti

  turkuculerin hocasi

 12. akın akın

  allah rahmet eylesin 

 13. pieta Zanobi

  Çok güzel

 14. Hüseyin Oğuz KIZILASLAN

  Bahçede Yeşil Hıyar Diyor :D ALLAH Rahmet Eylesin...

  Samet Özdemir

  +Hüseyin Kızılaslan (Matizadam) türkünün yakılış şekli hıyardır. Güzelses üstad da buna riayet edip orjinalini söylemiştir.

  Hüseyin Oğuz KIZILASLAN

  +Samet Özdemir Ha Bir Sen Anladın Yani Biliyorum Kardeşim Şaka Olsun Diye Yazdım ;-)

 15. ali tarık

  allah rahmet eylesin.böylesi değerler unutulmamalı.

 16. Mahmut Balkardeşler

  abi süpersin burası diyarbakırmı arkadaslar

  sahicihan

  yok urfa sarayonu ileride gorunen minarede ulucami minaresi eskiden kiliseymis

 17. semih cal

  güzel

Bahçada Yeşil Çınar Şarkı Sözü
Bahçede yeşil çınar
Boyun boyuma uyar
Ben seni gizli sevdim
Bilmedim alem duyar

Aman gülüm nananay
Top kaküllüm nananay
Nanay kibar yarim
Nay nanay ay nay

Bahçelerde gül varı
Var git ellerin yari
Sen bana yar olmazsın
Yüzüme gülme bari

Aman gülüm nananay
Top kaküllüm nananay
Nanay kibar yarim
Nay nanay ay nay
Bahçada Yeşil Çınar Anahtar Kelimeler
Celal Güzelses Bahçada Yeşil Çınar Mp3 İndir Dinle , Celal Güzelses Bahçada Yeşil Çınar Şarkı Sözleri , Celal Güzelses Albümleri , Celal Güzelses Bahçada Yeşil Çınar Cep Telefonuna Mp3 İndir,Bahçada Yeşil Çınar bedava mp3 indir ,Bahçada Yeşil Çınar cepten ücretsiz indir


Mp3 Semti bir Mp3 İndirme ve Mp3 Dinleme sitesidir. Sitemizde yayınlanan tüm mp3'ler yüksek ses kalitesi sunmakta ve MP3 İndir butonu sayesinde hızlı bir şekilde MP3 İndirme hizmeti sunmaktadır.
Şikayet ve Telif Hakkı Bildirimleriniz için mp3semtigmail.com Mail Adresimizi Kullanabilirsiniz.