mp3 indir
Sarkilar
İbrahim Tatlıses

İbrahim Tatlıses 1952 yılında Şanlıurfa'da dünyaya gelen Türk şarkıcı, yönetmen, oyuncu, televizyon programcısı ve iş adamıdır. Asıl adı İbrahim Tatlı olan sanatçı müzik kariyerinin dışında birçok sektörde yaptığı yatırımlarla bilinmektedir. Müzik piyasalarına 1968 yılında ilk olarak çıkan İbrahim Tatlıses halen çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye'de Türk halk müziği ve arabesk müziği dallarında tanınan isimlerden biri olan İbrahim Tatlıses aynı zamanda Ortadoğu ve Yunanistan'da da oldukça meşhurdur.

İbrahim Tatlıses kimdir

1 Ocak 1952 yılında Urfa'da ciğercilik yapan bir babanın büyük oğlu olarak kendi deyimi ile mağara gibi bir evde dünyaya gelmiştir. İbrahim Tatlıses dünyaya geldiğinde babası cezaevinde bulunuyordu. Maddi imkansızlıklar yüzünden hiçbir zaman okula gitme fırsatı bulamadığını dile getirmiştir. Küçüklük yıllarında su satmış, çığırtkanlık yapmış ve biraz daha büyüdüğünde inşaatlarda çalışmaya başlamıştır. İnşaatlarda çalıştığı yıllarda türkü söylerken Adanalı bir sinemacının dikkatini çeker. Bu keşiften sonra hızlı bir şekilde önü açılan Tatlıses, kısa sürede sesi ile Adana'da ilgi toplayarak gazino ve pavyon gibi mekanlarda türkü söylemeye başlar. Adana'dan sonra Ankara'da 1974 yılında Kınalı Pavyonda sahne almaya başlayan İbrahim Tatlıses burada seslendirdiği “Ayağında Kundura” şarkısı ile ünlenerek bir yılbaşı gecesi televizyona konuk olmuştur. Ardından İstanbul'a taşınarak burada sahne almaya başlayan İbrahim Tatlıses hızlı bir şekilde ünlenmiştir.

İbrahim Tatlıses Şarkıları

“Beni Yakma Gel Sevdiğim” ve “Karakız” isimlerinde 45'likler ile müzik piyasasına giriş yapan Tatlıses 1978 yılında Ayağında Kundura- Ceylan filmi ile sinema sektörüne girmiştir. 1979'da Perihan Savaş ile Kara Yazma filminde rol alır. 1983 yılında Derya Tuna ile “Günah” filminde başrolleri paylaşır. 1984'te gelindiğinde İzmir fuarında bulunan gazinoda zamanın meşhur isimleri olan Gülden Karaböcek, Barış Manço, Arif Sağ gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşır. 1985 yılında “Mavi Mavi” adlı şarkısı aynı zamanda film olarak sinemalarda yer alır ve başrolleri Hülya Avşar ile paylaşır. İdobay müzik adlı kendi firmasını 1987’de kurmuştur. 90'lara gelindiğinde İbrahim Tatlıses Ortadoğu'da ve Yunanistan'da tanınmaya başlanmış senarist, oyuncu, söz yazarı, yönetmen ,programcı ve şarkıcı kimliği ile dönemin televizyon kanallarına damga vurmuştur. Aynı anda sahip olduğu ve büyüttüğü şirketlerle önemli bir iş adamı haline gelmiştir. Gıda, film, turizm, havacılık ve yayıncılık gibi dallarda yaptığı yatırımlar ve girişimler halen faaliyetlerini devam ettirmektedir. İbrahim Tatlıses 2008 yılında “Neden” adlı albümünü, 2009'da “Yağmurla Gelen Kadın” adlı albümünü piyasaya sürer. “Şemmame” adlı kürtçe türküsü bu albümde yer almaktadır. 14 Mart 2011 gecesinde program çıkışı uzun namlulu silahla kafasından vurulan İbrahim Tatlıses 11 yıl boyunca müzikten uzak kalmıştır. 2021 yılında “Gelmesin” adlı şarkısı ile müzikseverlerle tekrar buluşan İbrahim Tatlıses single çalışmaları ile şarkılarını piyasaya sunmuştur. 23 Eylül 2021 yılında Kuruçeşme'de bir açık hava konseri veren Tatlıses'i birçok ünlü isim dinlemeye gelmiştir. 42 albüm, onlarca 45'lik, 40'a yakın film ve birçok şarkıyı kariyerine sığdıran İbrahim Tatlıses halen sunuculuğunu üstlendiği şarkı programını devam ettirmektedir.İbrahim Tatlıses şarkıları sitemizde yer almaktadır. Aşağıdaki listeden dilediğinizi seçebilir ve mp3 şarkı indir butonu yardımıyla indirebilirsiniz.

mp3 indir

İbrahim Tatlıses Şarkıları Mp3 İndir - İbrahim Tatlıses

Sanatçının Tüm Albümleri

Mp3 indir Mp3 Semti bir Mp3 İndirme ve Mp3 Dinleme sitesidir. Sitemizde yayınlanan tüm mp3'ler yüksek ses kalitesi sunmakta ve Mp3 indirme butonu sayesinde hızlı bir şekilde MP3 İndirme hizmeti sunmaktadır.
Şikayet ve Telif Hakkı Bildirimleriniz için mp3semtigmail.com Mail Adresimizi Kullanabilirsiniz.