mp3 indir
Ahmet Kaya

Ahmet Kaya, 28 Ekim 1957 yılında Malatya'da dünyaya gelen şarkıcı ve Türk müzisyendir. 16 Kasım 2000 yılında Paris'te vefat eden Ahmet Kaya 1980 ile 2000 yılları arasında çıkardığı albümler, yaptığı şarkılar ve konserleri ile tanınmıştır. Ahmet Kaya halk müziği, protest müzik ve özgün müzik gibi dallarda şarkılar seslendirmiş ve besteler yapmıştır. Aynı zamanda şair ve söz yazarı olan sanatçı bağlama çalgısı ile konserler vermiştir. İlk albümünü çıkardığı 1984 yılından vefat ettiği yıl olan 2000 senesine kadar adından fazlaca söz ettiren başarılı bir sanatçıdır.

Ahmet Kaya Kimdir?

Ahmet Kaya 1957 yılında Adıyamanlı bir babanın evladı olarak Malatya'da dünyaya gelmiştir. 6 yaşındayken babasının aldığı bağlama ile müzikle tanışmış ve okul zamanlarının dışında plak ve kaset satışı yapan bir dükkanda çalışmıştır. 1972 yılında İstanbul'a göç etmiş ve okulu bırakmak zorunda kalmıştır. Çeşitli işlerde uzunca bir süre çalışan Ahmet Kaya 16 yaşında iken yasadışı afiş basmaktan hapse atılır. Sonrasında arkadaşlarıyla birlikte Halk Birimleri Derneği'nin çalışmalarına katılır ve bu derneğin çeşitli etkinliklerin de bağlama çalar. 1978 yılında askerliğini tamamlayan Ahmet Kaya askerden döndükten sonra evlenir ve bir çocuğu olur. İlk eşinden boşanan Ahmet Kaya sonrasında Yusuf Hayaloğlu'nun kardeşi Gülten Hayaloğlu ile evlenir ve 2. kızı Melis 1987 yılında dünyaya gelir.

Ahmet Kaya şarkıları, albümleriAhmet Kaya ilk albümünü uzun gayretleri neticesinde 1984 yılında “Ağlama Bebeğim” adıyla çıkarmıştır. İlk albümü piyasadan toplatılan şarkıcı 1985'te “Acılara Tutunmak” isimli ikinci albümünü çıkarır. 12 Eylül darbesi mağdurlarından Nevzat Çelik’in “Şafak Türküsü” adlı şiirini besteleyen ve 1986 yılında “Şafak Türküsü” adıyla albüm olarak piyasaya süren Ahmet Kaya hızlı bir şekilde şöhretini artırmıştır.6 Kasım 2000 yılında “Hoşçakalın Gözüm” isimli albümünün kayıtlarını yaparken Paris'te bulunan evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir. Ahmet Kaya birçok albüm ve özgün şarkıya imza atmış, özgün müzik tarzının idol isimlerinden biri kabul edilmiştir. Öldükten sonra kendisine onlarca ödül verilmiştir. Ahmet Kaya şarkıları sitemizde MP3 formatında dinlenebilmektedir.

mp3 indir

Ahmet Kaya Şarkıları Mp3 İndir - Ahmet Kaya

Sanatçının Tüm Albümleri

Mp3 indir Mp3 Semti bir Mp3 İndirme ve Mp3 Dinleme sitesidir. Sitemizde yayınlanan tüm mp3'ler yüksek ses kalitesi sunmakta ve Mp3 indirme butonu sayesinde hızlı bir şekilde MP3 İndirme hizmeti sunmaktadır.
Şikayet ve Telif Hakkı Bildirimleriniz için mp3semtigmail.com Mail Adresimizi Kullanabilirsiniz.