mp3 indir semti
Asafin Miktarını
 
Kazancı Bedih - Asafin Miktarını
Sanatçı
Albüm
Şarkı
: Asafin Miktarını
Boyut
: 3.69 MB
İndirme
: 159 Toplam İndirme
27-11-2017 Tarihinde eklendi, Toplam 159 İndirme
Mp3 indirmek için tıklayın

Sanatçı'nın En Çok İndirilen Mp3leri
Kullanıcı Yorumları (Kazancı Bedih - Asafin Miktarını )
 1. Gülcan ELMAS

  Bu yaşta anladım ki bencillik ve ego ya sahip olanlar başka insanın kaderini değiştirmeye yetiyormuş

 2. Fatser Karatürk

  Cenabı Allah Azze ve Celle rahmet eylesin mekanı cennet olsun

 3. M Taha Bıyık

  Var mı lan daha iyisi, ben tanımıyorum. Varsa söyleyin

 4. Hasansimsek Ergani

  Cansin senindegerini bilmediler senin mekanin cennet olsun

 5. محەمەدێ نۆژدار

  Şiirin günümüz Türkçesiyle açıklaması1. Âsâf'ın değerini bilmez Süleyman olmayan. (Âsâf, aynı zamanda hükümdar olan Süleyman peygamberin bilge bir veziridir.) Bilmez insanın değerini alemde insan olmayan.2. Zülfüne gönül vermeyen bilmez gönül hallerini, perişan halde olanı anlamaz perişan olmayan.3. Rızkına kanaat eden dünyaya minnet etmez, alemin sultanıdır, sultana muhtaç olmayan. 4. Hak'tan korkmayan kimseden akıl sahibi insanlar korkarlar, (çünkü) her ne isterse yapar Hak'tan korkmayan. 5. İtiraz ederse bir cahil, Ziya sessiz kalır, çünkü güzel söz söylemeyen, konuşmanın değerini bilmez.

  Ibrahim Budak

  محەمەدێ نۆژدار teşekkürler

 6. محەمەدێ نۆژدار

  Âsâf'ın mikdârını bilmez Süleyman olmayanBilmez insan kadrini âlemde insan olmayanZülfüne dil vermeyen bilmez gönül ahvâliniAnlamaz hal-i perişanı perişan olmayanRızkına kani' olan gerdûna minnet eylemezÂlemin sultanıdır muhtâc-ı sultân olmayanKim ki korkmaz Hak'tan ondan korkar erbâb-ı ukûlHer ne isterse yapar Hak'tan hirasan olmayanİ'tiraz eylerse bir nâdân Ziyâ hamûş olurÇünki bilmez kadr-i güftârın sühândan olmayan.

 7. İbrahim Kılıç

  Âsâf'ın mikdarını bilmez Süleyman olmayan, Bilmez insan kadrini âlemde insan olmayan. Âsâf’ın değerini Süleyman olmayan bilmez, (Âsâf, Süleyman peygamberin veziridir.) Dünyada insan olmayan insanın değerini bilmez. Zülfüne dil vermeyen bilmez gönül ahvâlini, Anlamaz hal-i perişanı perişan olmayan. (Sevgilinin) Saç lülesine gönül vermeyen gönül hallerini bilmez, Perişan olmayan perişan olanın halinden anlamaz. Rızkına kani olan gerdûna minnet eylemez, Âlemin sultanıdır muhtâc-ı sultân olmayan. Rızkına kanaat eden dünyaya minnet etmez, Sultana muhtaç olmayan dünyanın sultanıdır. Kim ki korkmaz Hakk'tan andan korkar erbâb-ı ukûl, Her ne isterse yapar Hakk'tan hirasan olmayan. Kim ki Hak’tan korkmaz, akıl sahibi insanlar ondan korkarlar, (Çünkü) Hak’tan korkmayan her ne isterse yapar. İtiraz eylerse bir nâdân Ziyâ hamûş olur, Çünki bilmez kadr-i güftârın sühan-dân olmayan. İtiraz ederse bir cahil, Ziya sessiz kalır, Çünkü güzel söz söylemeyen, sözün değerini bilmez.

  Yasin AKILLI

  Değerli katkınız için teşekkür ederim.

  İbrahim Kılıç

  Yasin AKILLI Rica ederim

  Ibrahim Budak

  Kılıç Bey eyvallah kılıc bey

 8. Ahmet Yaşar

  Allah rahmet eylesin.

 9. ali atas

  Mekanin cennet olsun urfanin sessiz bülbülü kimse duyamadi seni genç iken

 10. Şemsi Deger

  Mekanin cennetnolsun.

 11. Maşallah Dinçer

  helal be sana ğalı bedih

Asafin Miktarını Şarkı Sözü
Asafin Miktarını İçin şarkı sözü eklenmemiş. Asafin Miktarını Şarkı sözlerini biliyorsanız bize gönderebilirsiniz.
Asafin Miktarını Anahtar Kelimeler
Kazancı Bedih Asafin Miktarını Mp3 İndir Dinle , Kazancı Bedih Asafin Miktarını Şarkı Sözleri , Kazancı Bedih Albümleri , Kazancı Bedih Asafin Miktarını Cep Telefonuna Mp3 İndir,Asafin Miktarını bedava mp3 indir ,Asafin Miktarını cepten ücretsiz indir


Mp3 Semti bir Mp3 İndirme ve Mp3 Dinleme sitesidir. Sitemizde yayınlanan tüm mp3'ler yüksek ses kalitesi sunmakta ve MP3 İndir butonu sayesinde hızlı bir şekilde MP3 İndirme hizmeti sunmaktadır.
Şikayet ve Telif Hakkı Bildirimleriniz için mp3semtigmail.com Mail Adresimizi Kullanabilirsiniz.